ENGELLİ GAZETECİYE CEZAEVİNDE İŞKENCE

Terör örgütü üyesi olduğu suçlamasıyla 8 yıl 10 ay hapis cezası alan görme engelli gazeteci Cüneyt Arat’a cezaevinde aç bırakılarak işkence yapıldı. Arat, yayınladığı mesajda “28 saat boyunca aç kaldım. Burada uğradığım hak ihlallerinin kayda geçirilmesini istedim ama kayda geçirmediler.” Dedi. Arat’a yapılan işkenceler aç bırakmakla da sınırlı kalmadı. Başka bir dava için kaldığı Metris Cezaevi’nde kahvaltı sırasında ellerindeki kelepçe çözülmedi ve bu şekilde yemek yemek zorunda kaldı.

İşte görme engelli gazeteci Arat’ın arkadaşının paylaştığı mesajlar;

Değerli Arkadaşlar, Cüneyt Bey’den gecikmeli de olsa bir mesaj var. Öncelikle Ramazan-ı Şerif’in ülkemize ve insanlığa hayırlar, bizlere de özgürlük getirmesini temenni ederim.

27 Mart’ta İzmir’den İstanbul Adlı Tıp kurumuna sevkim yapıldı. Geceyi Metris R Tipi Cezaevinde geçirdim. Kumanya vermedikleri için 28 saat boyunca aç kaldım. Burada uğradığım hak ihlallerinin kayda geçirilmesini istedim ama kayda geçirmediler.

Bu arada hakkımda CEMAATe üye olmak iddiası ile 3cü dava açıldı. 19 Haziran 2018 tarihinde Adana 13. ağır cezada yargılanmama başlanacak. Adana’da yaşayan Ailemle de ancak aylar sonra bu dava vesilesi ile görüşebilme imkanım olacak.

27 Mart tarihinde metrise götürüldüğümde kahvaltımı ellerimde kelepçe ile yaptım. Her şeye rağmen hayat devam ediyor. Hepinize destekleriniz için teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın