SÖZCÜ DAVASI’NDA 10 YILA KADAR HAPİS TALEBİ

Sözcü Gazetesi sahibi ve çalışanlarına yönelik açılan davada, savcı mütalaasını açıkladı. Emin Çölaşan, Necati Doğru, Gökmen Ulu, Metin Yılmaz, Mustafa Çetin, Yücel Arı, Yonca Yücekaleli için 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi. Gazetenin sahibi Burak Akbay için de kırmızı bülten çıkarılması talep edildi. Savcı, gazete internet sitesinin eski sorumlusu Mediha Olgun hakkında etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmasını talep etti.

SAVCI CEZA TALEPLERİNİ AÇIKLADI

Sözcü Gazetesi’nde suça karıştıkları iddia edilen çalışanları hakkında açılan davada yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme savcısı mütalaasını açıkladı.

MEDİHA OLGUN’A ETKİNLİK PİŞMANLIK HÜKÜMLERİ UYGULANMASI İSTENDİ

Savcı, Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay’ın savunması alınamadığı gerekçesiyle dosyasının ayrılmasını, sanıklardan Mediha Olgun hakkında ise etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmasını talep etti.

5 YILDAN 10 YILA KADAR HAPİS TALEBİ

Mütalaada; sanıklar Emin Çölaşan, Necati Doğru, Gökmen Ulu, Metin Yılmaz, Mustafa Çetin, Yücel Arı, Yonca Yücekaleli hakkında ise ‘FETÖ/PDY’nin içerisindeki hiyerarşik yapıya dâhil olmamakla birlikte bu örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme’ suçundan ceza verilmesi istendi. 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

KARAR DURUŞMASI 14 HAZİRAN’DA

Mütalaayı kabul eden mahkeme, davayı karar duruşması için 14 Haziran’a erteledi. Mahkeme, Sözcü Gazetesi’nin sahibi Burak Akbay için de kırmızı bülten çıkarılmasını istedi.

Fotoğraf: Necati Doğru, Emin Çölaşan

Bir Cevap Yazın